. .

حقوق تجارت بین الملل PhD دکتری

27 بهمن 1398 Author :  

دکتری حقوق با گرایش حقوق تجارت بین الملل در دانشگاه لندن - سه سال(محل تشکیل کلاس ها در تهران)

نام دوره : دکتری حقوق تجارت بین الملل

مدت دوره : سه سال

شهریه دوره حضوری : 12000 پوند (معادل ریالی قیمت روز پوند) نوع مدرک دانشنامه ( Degree )

شرایط تشکیل کلاس : حضوری در تهران - چهار سرفصل درسی 14 هفته کلاس - یک هفته در میان یک روز جمعه ها - دو سرفصل درس اختصاصی طبق هماهنگی موسسه

 

شهریه دوره غیر حضوری : 8000 پوند (معادل ریالی قیمت روز پوند) نوع مدرک دانشنامه ( Degree )

شرایط تشکیل کلاس : غیر حضوری - ارسال پکیج آموزشی - شامل کیف ، جزوات ، کتابهای دروس عمومی و اختصاصی

دانشنامه پایان دوره دکتری Degree از دانشکده تجاری و مهندسی لندن londonBES

 

شرح دوره به انگلیسی :

در لینک وب سایت دانشگاه London Business & engineering School

حقوق تجارت بین الملل

با رشد امكانات ارتباطي بين جوامع مختلف ، روابط بازرگاني از مرزهاي كشورها فراتر رفته و جنبه‌ي بين‌المللي پيدا كرده‌ است. در روابط بازرگاني بين‌المللي به دليل دخالت عنصر خارجي ، قواعد حاكم بر رابطه و نظام حقوقي حل و فصل اختلافات ناشي از آن ، با روابط تجاري داخلي تفاوت پيدا مي‌كند. حقوق تجارت بين‌الملل از قواعدي بحث مي‌كند كه بر روابط تجاري فرامرزي و شيوه‌ي حل و فصل اختلافات ناشي از آن حاكم است.حقوق تجارت بین الملل باعث خواهد شد که افراد بتواند شغل مناسب تری با درآمد مناسب تری پیدا کنند. هر چه روابط اقتصادی یک کشور با کشورهای دیگر گسترش پیدا کند، به خصوص در زمینه انجام سرمایه گذاری های مشترک و همکاری های اقتصادی و فنی مشترک، نیاز به حقوقدانان آشنا به تجارت بین الملل افزایش پیدا می کند. گسترش این رشته در ایران مرهون گسترش روابط اقتصادی با خارج از کشور خواهد بود. با توسعه روابط تجاری بین المللی، اهمیت این رشته و فارغ التحصیلان آن بیشتر مشخص خواهد شد .

ساختار دوره :PhD

دکتری حقوق تجارت بین الملل از 4 ماژول اصلی ، 2 ماژول اختیاری و یک ماژول نهایی که پایان نامه می باشد تشکیل شده است . واحدهای اصلی دوره که 4 ( course) می باشد دانشجویان را با مفاهیم اصلی حقوق تجارت بین الملل آشنا می سازد . واحدهای اختیاری با توجه به علاقمندی دانشجویان و صلاحدید دانشگاه ارائه خواهد شد . در آخرین سال تحصیلی دانشجویان ملزم به ارائه پایان نامه ( 25000 تا 20000 کلمه ) می باشند . هدف از نوشتن پایان نامه ارائه فرصتی به دانشجویان در زمینه افزایش اطلاعات علمی و یادگیری بیشتر در زمینه های مورد علاقه و متناسب با اهداف شغلی آنان می باشد .

 

دوره دکتری در رشته حقوق تجارت بین الملل

 

ردیف

نام دوره

واحد

واحدهای ارائه شده

اسامی واحدها

1

دکتری PhD

حقوق تجارت بین الملل

42 واحد

4 درس اصلی + 2 درس اختیاری + پایان نامه

روشهای تحقیق در حقوق تجارت بین الملل

حقوق رقابت بین الملل

حقوق تجارت بین الملل

حاکمیت شرکتها

 

لیست واحدهای اصلی دوره دکتری حقوق تجارت بین الملل:

1)روشهای تحقیق در حقوق تجارت بین الملل

2)حاکمیت شرکتها

3) حقوق رقابت بین الملل

4)حقوق تجارت بین الملل

 

لیست واحدهای اختیاری:

1)حقوق مالی جهانی

2) حقوق بین المللی مالکیت معنوی

3) حقوق استخدام

4)قراردادهای تجاری

5) راه حلهای حل اختلاف

 

روش تحقیق در حقوق تجارت بین الملل

این واحد درسی تجربیات قبلی دانشجویان در زمینه تحقیق در دوره کارشناسی ارشد را با روشهای جدید تحقیقی پیوند زده و آنها را آشنا با روشهای تجزیه و تحلیلی و پژوهشی در زمینه های حقوقی می نماید . از دیگر موضوعات اساسی در این Course مطالعات و یادگیری تکنیکها و مهارتهای آکادمیک در نوشتن پروپوزال و پایان نامه می باشد .

حاکمیت شرکتها

به طور کلی واحد درسی حاکمیت شرکتها ، فرایند سیاستها ، حقوق و قوانین متداول در شرکتها را مورد بررسی قرارداده و تلاش می نماید مسئولیتهای هر یک از افراد ( اعم از مدیران و کارمندان ) در سازمانها به صورت کاملاً سیستماتیک از دیدگاه حقوقی مورد بررسی قرار دهد .

حقوق رقابت بین الملل

از ابتدای قرن بیستم حقوق رقابت بین الملل جنبه جهانی پیدا کرده است . از مهمترین قوانین موجود در این راستا قوانین ضد تراست در آمریکا و قوانین رقابتی جامعه اروپا می باشد . در ایالات متحده آمریکا حقوق رقابت بین الملل به قوانین ضد تراست می باشد که سالهاست در واحد درسی دانشجویان حقوق گنجانده شده است .

هدف عمده از پایه گذاری این حقوق تنظیم قوانین رقابتی در فضایی سالم در راستای ارتقاء و توسعه اقتصاد بازار می باشد . شایان ذکر است این حقوق مورد حمایت بین المللی بسیاری از مقامات عالی کشورها و NGO ها می باشد.

حقوق تجارت بین الملل

حقوق تجارت بین الملل قوانین و مقررات بین المللی تجارت و بازرگانی مابین شرکتهای خصوصی و دولتی در سراسر جهان را مورد بررسی قرار می دهد . مسائل قرارداد ها و ... در این راستا دانشجویان جدیدترین تئوری های تجارت جهانی را مطالعه می نمایند .

واحدهای اختیاری

حقوق مالی جهانی

حقوق مالی جهانی متقاضان تحصیل در این رشته را با سیستمهای مالی جهانی نظیر بانکها ، بازارها و شرکتهای سرمایه گذاری آشنا خواهد کرد . در حال حاضر دو سازمان عمده در مباحث مالی در جهان IMFو بانک جهانی می باشد . در این Courseقوانین مالی جدید جهانی در این سازمانها مورد بررسی قرار گرفته و مزایا و معایب اجرای این قوانین در سیستم مالی جهانی معرفی می گردد.

حقوق بین المللی مالکیت فکری

اموال فكري يا معنوي به اموالي اطلاق مي‌شود كه فاقد جنبه‌ي فيزيكي و غير قابل مشاهده هستند و منشا آن فعاليت فكري و ذهني انسان است ،‌ گرچه اموال فكري به ويژه شاخه ادبي و هنري آن از ساليان دور مطرح بودند و به صورت ضعيف نظام‌هاي حقوقي از آن حمايت مي‌كردند. انقلاب صنعتي سبب توسعه مصاديق اين اموال در بخش صنعتي و تجاري شد و حمايت از آن‌ها شكل جدي تري به خود گرفت ، به گونه‌اي كه ايجاد نظام بين‌المللي حمايت از مالكيت‌هاي فكري براي كشورها به عنوان يك اولويت حقوقي مطرح شد. كنوانسيون بين‌المللي پاريس و برن نشات گرفته از همين ضرورت و تلاش‌هاي چند جانبه‌ي بين‌المللي هستند. اهميت حمايت از مالكيت‌هاي فكري در نظام‌اقتصادي و تجاري آزاد بين‌المللي به اندازه‌اي است كه اكنون يكي از پيش شرط‌هاي الحاق به سازمان جهانی تجارت ( WTO ) پذيرش توافق‌نامه‌اي بين‌المللي در رابطه با حمايت از مالكيت‌هاي فكري است كه « توافق‌نامه‌ي جنبه‌هاي تجاري حقوق مالكيت فكري» ( TRIPS ) ناميده مي‌شود.

مباحث مطرح در رشته‌ي حقوق مالكيت‌هاي فكري در تقسيم‌بندي كلي به دو حوزه‌ي : 1ـ حقوق اموال فكري ، ادبي و هنري 2ـ حقوق اموال فكري صنعتي تقسيم مي‌شود. در حوزه‌ي يكم شرايط حمايت و ضمانت اجراهاي نقض حقوق پديد‌آورندگان آثار ادبي و هنري مورد بحث واقع مي‌شود و حوزه‌ي دوم به بحث از شرايط حمايت و ضمانت اجراهاي نقض حقوق اشخاص بر اختراع ، علامت تجاري ، طرح صنعتي‌، نشانه‌هاي جغرافيايي ،‌ طرح ساخت مدارهاي يكپارچه‌ي الكترونيكي ، نمونه اشيا مصرفي ، نام تجاري و ساير مصاديق اموال فكري ،‌ صنعتي و تجاري مي‌پردازد.‌

حقوق استخدام

قوانین و مقررات مرتبط با استخدام بدنه اصلی تمامی قوانین اجرایی در تمامی کشورها می باشد . قوانین مرتبط با کار و کارگر در راستای توسعه اقتصادی کشورها از زمان انقلاب صنعتی به منظور حمایت از کارگران دستخوش تغییرات فراوانی شده است . در این راستا دانشجویان روابط سه گانه بین واحدهای مالی ، کارگر و کارفرما را مطالعه نموده و با قوانین مرتبط با استخدام ، دستمزدها ، وام و امنیت کارگران آشنا می شوند .

قراردادهای تجاری

در روابط بین المللی چه در سطح عمومی ( روابط سران عالی کشورها نظیر دیپلمات ها ) و چه در سطح خصوصی ( روابط بین شرکتهای خصوصی بین المللی ) قراردادهای تجاری از اهمیت ویژه ای برخوردارند . این قراردادها افراد یا دولتها را ملزم به انجام یا عدم انجام امور می نمایند . در این مبحث درسی دانشجویان با روشهای نوشتن قراردادهای تجاری به صورت علمی و آکادمیک آشنا شده و در صورت بروز اختلاف قادر به ارائه راه حل مناسب می باشند .

راه حل های حل اختلافات

Alternative Dispute Resolution( ADR) شامل فرایند ها و تکنیکهای حل اختلاف خارج از سیستم قضایی دولتی می باشد . علیرغم مقاومت تاریخی احزاب مختلف و طرفداران آنان در سراسر جهان ADRاز پذیرش و مقبولیت زیادی در بین افراد و اساتید حقوق برخوردار است . در حقیقت ADRنیاز به دادگاههای سنتی در حل اختلاف را کاهش داده و برای شرکتهای تجاری ، گروهها و افراد متعدد این امکان را فراهم می سازد که با هزینه کمتر به اقامه دعوی بپردازند . در این واحد درسی دانشجویان قوانین ، آئین نامه ها و سیستمهای قابل قبول در فرایند حل اختلاف را فرا خواهند گرفت .

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام:

1) کپی برابر اصل آخرین مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد

2) کپی ریز نمرات کارشناسی و کارشناسی ارشد

3) کپی شناسنامه و کارت ملی

4) کپی کارت پایان خدمت برای آقایان

5) کپی گذرنامه

6 ) تکمیل فرمهای ثبت نام فارسی و انگلیسی

7) مدرک زبان IELTS 6.5 یا TOEFLبا حداقل نمره 93

8) ارسال رزومه شامل ( سوابق تحصیلی ، شغلی و تجربی ، افتخارات و گواهینامه ها )

 

طول مدت دوره

مقطع دکتری : 36 تا 60 ماه

شیوه نامه ثبت نام :

مرحله اول : ارسال رزومه و فرم درخواست تحصیلی (دانلود فرم ) به ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

(رزومه شامل سوابق تحصیلی ،آموزشی و پژوهشی، سوابق کاری و اجرایی ، دوره های تخصصی گذرانده شده ، نشر کتاب و مقاله ، تقدیرنامه ، حکم های دریافتی ، عضویت در انجمن ها و سازمان ها)

پس از ارسال رزومه و تایید توسط واحد آموزش ، رزومه شما به دانشگاه مربوطه ارسال و پس از 4 روز کاری نتیجه ارزیابی به ایمیل شما ارسال می گردد .

تذکر: تا این قسمت شما هیچ هزینه ای به موسسه و یا دانشکده پرداخت نخواهید کرد

درصورت پذیرش وارد مرحله دوم می شوید .

مرحله دوم : تکمیل فرم ثبت نام فارسی و انگلیسی و ارسال مدارک ذیل به ایمیل واحد مشاوره این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مدارک ثبت نام

1) کپی کارت ملی و شناسنامه تمامی صفحات

2) کپی کارت پایان خدمت

3) کپی پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار

4) کپی آخرین مدارک تحصیلی و ریز نمرات ( برابر با اصل

5)یک قطعه عکس 4*3 رنگی با زمینه سفید

6)-تکمیل و امضای آیین نامه و تعهد نامه آموزشی (دانلود آیین نامه)

 

• پس از تایید فرم ها ،از طرف دانشکده تجاری و مهندسی لندن تاییدیه ( Acceptance ) برای دانشپذير صادر و ارسال می گردد و پس از ترجمه رسمی اعطا می شود.( مدت زمان دو هفته / پرداخت 2000 پوند از شهریه )

• صدورکارت دانشجویی از طرف دانشکده تجاری و مهندسی لندن.( مدت زمان یک ماه بعد از Acceptance)

• دریافت بسته آموزشی و عضویت در پورتال دانشکده و گواهی اشتغال به تحصیل .( هم زمان با دریافت کارت دانشجویی / پرداخت 2000 پوند از شهریه)

• پس از گذراندن دروس سال اول ، گواهی ریز نمرات برای دانشپذير صادر و پس از ترجمه رسمی اعطا می شود. ( دو هفته پس از پایان دروس سال اول / پرداخت 2000 پوند از شهریه)

• گواهی معرفی نامه به استاد راهنما اوایل سال دوم پس از ارائه پروپوزال پایان نامه ، برای دانشپذير صادر و پس از ترجمه رسمی اعطا می شود. ( دو هفته پس از ارائه پروپوزال/ پرداخت 2000 پوند از شهریه)

• شرکت در کنفرانس انتهای سال دوم ، گواهی کنفرانس برای دانشپذير صادر و اعطا می شود. ( دو هفته پس از پایان سال دوم / پرداخت 2000 پوند از شهریه)

• دفاع پایان نامه دانشپذير و ارسال برای دانشگاه و صدور مدرک و ریز نمرات نهایی .( مدت زمان صدور گواهینامه یک ماه پس از دفاع پایان نامه / پرداخت 2000 پوند از شهریه )

تذکر: کلیه پرداخت ها قبل از تحویل مدارک آن ترم باید با دانشگاه تسویه گردد .

دانشنامه پایان دوره دکتری Degree از دانشکده تجاری و مهندسی لندن LondonBES

 

جدول تخفیفات ثبت نام در دانشکده کسب و کار و مهندسی لندن (دانلود )

 

کارت کتابخانه الکترونیکی

بوسیله این کارت به کتابخانه دانشکده تجاری و مهندسی لندن متصل می شوید و می توانید از کلیه کتابها مقالات ، روزنامه ها ،مجلات و کتابهای صوتی استفاده نمایید . ( این کارت به نام شخص دانشجو رجیستر می شود )


دریافت پکیج آموزش زبان انگلیسی

این پکیج شامل 30 عدد DVD آموزشی می باشد برای آن دسته از افرادی که آشنایی چندانی با زبان انگلیسی ندارند و با کمک این DVD ها می توانند زبان خود را تا سطح حرفه ای کامل کنند و برای آزمون IELTS خود را آماده نمایند .

 

StudyPortal

پورتال تخصصی تحصیلات تکمیلی - مشاور حرفه ای برای تحصیل در دانشگاه های بین المللی

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

    تماس با ما

    برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

    • تلفن مشاوره تماس مستقیم: 00995596693000
    Top
    We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…