. .

هزینه دوره های دانشگاهی-UK

هزینه‌ دوره‌های دانشگاهی در انگلستان و هزینه زبان انگلیسی در انگلستان

هزینه‌ دوره‌های دانشگاهی در انگلستان در طول سالهای گذشته به طور مستمر تغییر کرده‌اند و در سالهای اخیر شهریه دانشجویان (انگلیس / اتحادیه اروپا) افزایش یافته است. اکنون، دانشجویان انگلستان و اتحادیه اروپا در دانشگاه‌های انگلستان ملزم به پرداخت مبلغ 9،250 پوند (13،050 دلار آمریکا) در سال هستند.

شهریه بین‌المللی دانشجویان دوره کارشناسی به میزان قابل توجهی متغیر است، از حدود 10،000 پوند (1430 ~ دلار آمریکا) شروع می شود و تا حدود 38،000 پوند (53،700 ~ دلار آمریکا) افزایش می یابد. توجه داشته باشید که برای مدارک پزشکی میزان افزایش شهریه بیشتر است. (منبع: پویش Reddin در هزینه‌های شهریه دانشگاه). در تمام سطوح تحصیلی رشته‌های علوم انسانی و علوم اجتماعی کمترین و برنامه‌های آزمایشگاهی و بالینی بیشترین هزینه را نسبت به سایر رشته‌ها دارند.

وقتی این هزینه‌ها را با میانگین هزینه زندگی در انگلیس، که حدود 12200 پوند (16950 پوند) در سال می باشد، ترکیب کنید امکان تحصیل در انگلستان کمی دشوار بنظر می‌رسد. متوسط هزینه تحصیل در انگلستان حداقل 22200 پوند (31380 دلار) در سال تخمین زده می‌شود که البته تحصیل در شهر لندن به طور قابل توجهی گران‌تر خواهد بود.

اگرچه این هزینه‌ها ممکن است به نظر سنگین باشد، به یاد داشته باشید که بیشتر دانشگاه‌های انگلستان دوره‌های ویژه‌ی فشرده‌ای را علاوه بر دوره‌های عادی درمقایسه با کشورهایی مانند ایالات متحده ارائه می‌دهند. برای مثال دوره کارشناسی در ایالات متحده امریکا 4 ساله است، در حالی که در انگلستان این دوره بصورت فشرده در 3 سال تعریف شده است. همچنین دوره کارشناسی ارشد که در ایالات متحده 2 ساله برنامه‌ریزی شده است، در انگلستان در حالت فشرده 1 سال به طول می‌انجامد. بنابراین، در صورت وجود دوره‌ی فشرده، ممکن است شما بتوانید معادل هزینه‌های یک سال تحصیلی را از بودجه کل تحصیل خود کم کنید. در ادامه توضیحات مرتبط با هزینه‌های دوره‌های مختلف به تفکیک ارائه شده است.

هزینه‌ دوره‌های دانشگاهی در انگلستان

مقدار پولی که جهت تحصیل در یک مؤسسه آموزش عالی Tier-4 در انگلستان نیاز دارید، بستگی به عوامل مختلفی دارد. اگرچه قیمت‌ها برای همه دانشگاه‌ها متفاوت است، اما برخی از آنها ممکن است ارزان‌تر از حد مشخصی باشند و با بودجه‌ی شما مطابقت داشته باشند.

بنابراین در ابتدا، هزینه‌ی کل تحصیل شما در انگلستان به دانشگاهی که انتخاب می‌کنید بستگی دارد. به طور دقیق، می‌توان گفت که این هزینه به شهرت دانشگاه و موقعیت آن بستگی دارد. معمولا دانشگاه‌هایی که در شهرهایی مانند لندن قرار دارند برخلاف دانشگاه‌های مستقر در حومه‌ شهرها، شهریه بالاتری دارند. بعلاوه، دانشگاه‌های دارای بودجه دولتی نسبت به دانشگاه‌های بخش خصوصی، شهریه کمتری از شما دریافت می‌کنند. در مرحله دوم، این میزان بستگی به سطح تحصیلات انتخابی شما دارد. از آنجا که دوره‌های کارشناسی معمولاً طولانی‌تر هستند، طبیعی است که هزینه‌های بیشتری برای آنها تعریف شود. با این حال، برخی دوره‌های منحصربه‌فرد کارشناسی در انگلستان وجود دارند که با شرکت در آنها می‌توانید همزمان با یک مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شوید.

این برنامه‌ها توسط دانشگاه به گونه‌ای تنظیم شده‌اند تا دانشجویان مجبور نباشند این دو مدرک را بطور جداگانه دریافت کنند. زیرا دریافت این مدارک بصورت جداگانه هزینه بیشتری را می‌طلبد و همچنین زمان بیشتری به طول می‌انجامد. به همین دلیل‌، دانشجویان انگلستان این شانس را دارند که زودتر از هم‌دوره‌‌های خود، مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را دریافت کنند.

در مرحله‌ی سوم، میزان کل هزینه‌ها بستگی به رشته‌ی انتخابی شما دارد. بعضی اوقات این مربوط به طول هر دوره می‌باشد. یک مدرک پزشکی ممکن است بیشتر از سایر رشته‌های تحصیلی به‌طول بیانجامد و هزینه بیشتری را به همراه داشته باشد. ممکن است دوره‌هایی در رشته انتخابی شما وجود داشته باشد که دارای واحدهای اجباری آزمایشگاهی باشند، قاعدتا این واحدها نیز سبب افزایش هزینه‌ی رشته مورد نظر می‌گردند.

در نهایت، میزان شهریه به ملیت شما بستگی دارد. اگر شهروند انگلستان باشید، دانشگاه هزینه‌های تحصیل داخلی را از شما دریافت می‌کند. اما برای دانشجویان بین المللی هزینه شهریه دانشگاه‌های انگلستان بیشتر خواهد بود. به همین ترتیب، دانشجویان اتحادیه اروپا پس از حل و فصل نهایی Brexit در مارس 2019 ، شهریه بالاتری را پرداخت می‌کنند.

توجه داشته باشید که کلیه شرایط و هزینه‌های دوره‌های دانشگاهی انگلستان همواره در حال تغییر است. اگر تمایل دارید در لحظه از قیمت‌ها و شرایط هزینه‌های تحصیل در انگلستان مطلع شوید، از طریق لینک زیر با ما تماس بگیرید.

هزینه‌ مدرک کارشناسی در بریتانیا

در دانشگاه‌های انگلستان، شهریه‌ برای اولین بار در سال 1998 معرفی شد که دانشجویان را ملزم به پرداخت 1000 پوند در هر سال تحصیلی می‌کرد. از آن زمان، شهریه مدرک کارشناسی از شهری به شهر دیگر و از دانشگاهی به دانشگاهی دیگر متغیر می باشد. میزان شهریه در 4 کشور مختلف تشکیل‌دهنده‌ی بریتانیا شامل انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی متفاوت است.

 هزینه مدرک کارشناسی در انگلیس

در انگلیس، با تصمیم دولت در اکتبر سال 2017 ، به دانشگاه ها اجازه داده شد تا از دانشجویان مقیم انگلیس خود تا سقف حداکثر 9،250 پوند، شهریه دریافت کنند. در مورد دانشجویان بین المللی نیز، مقدار شهریه متغیر است.

 هزینه مدرک کارشناسی در اسکاتلند

در اسکاتلند بین دانشجویان داخلی و خارجی تفاوت اندکی وجود دارد. دانشجویان مقطع کارشناسی مقیم اسکاتلند و شهروندان اتحادیه اروپا مشمول نرخ دانشجویان داخلی هستند. اسکاتلندی‌ها و اروپایی‌ها هیچ شهریه دانشگاهی در دانشگاه‌های اسکاتلند پرداخت نمی‌کنند. در حالی که کسانی که از دیگر نقاط انگلستان و جهان هستند چنین امتیازی ندارند. برای دانشجویانی که از ولز، انگلیس، ایرلند شمالی درخواست می‌دهند، حداکثر در هر سال تحصیلی 9،250 پوند شهریه تعیین شده است . این در حالی است که برای سایر دانشجویان خارجی قیمت شهریه متغیر است.

 هزینه مدرک کارشناسی در ولز

دانشگاه‌های ولز از همه دانشجویان خود مبلغ ثابت 9000 پوند را بابت شهریه در هر سال تحصیلی دریافت می‌کنند. دانشجویان ولزی که در کشورهای دیگر بریتانیا تحصیل می‌کنند، فقط 3.900 پوند در سال شهریه پرداخت می‌کنند؛ در حالی که دولت بقیه‌ی هزینه‌ها را تأمین می‌کند.

 هزینه مدرک کارشناسی در ایرلند شمالی

در ایرلند شمالی، مبالغ شهریه بسیار متنوع است. دانشجویان اتحادیه اروپا و ایرلند شمالی باید 4160 پوند بپردازند. دانشجویان کشورهای دیگر بریتانیا و سایر نقاط دنیا، شهریه‌ 9،250 پوندی می‌پردازند. هزینه‌های مدرک کارشناسی برای دانشجویان بین المللی می‌تواند از 10،000 پوند شروع شود و تا سقف 38،000 پوند نیز افزایش پیدا کند. برای مدارک پزشکی نیز، میزان این شهریه‌ها بطور مرسوم بالاتر است.

هزینه مدرک کارشناسی ارشد در انگلستان

همانطور که در بالا اشاره شد، دوره‌های کارشناسی ارشد در سیستم آموزش عالی انگلستان معمولاً هزینه کمتری نسبت به دوره‌های کارشناسی دارند. دلیل این موضوع، بیشتر تفاوت در طول مدت این دوره‌ها است. درنهایت، میزان شهریه شما به دوره‌ای که در آن شرکت می‌کنید، بستگی دارد. در حال حاضر، یک دانشجوی مقیم انگلستان باید سالانه 6،842 پوند برای تحصیل در یک دوره تمام وقت کارشناسی ارشد بپردازد. از طرف دیگر، یک دانشجوی بین المللی برای شرکت در همان دوره باید به طور میانگین 14،096 پوند شهریه پرداخت کند. به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی در دانشگاه‌های انگلستان، شهریه دانشگاه به نوع دوره‌ی تحصیلی شما بستگی دارد. در یک دوره‌ کلاسی، شما سالیانه 14096 پوند و اگر دوره شما شامل یک برنامه آزمایشگاهی باشد، باید شهریه‌ای بالغ بر 16222 پوند در سال را باید بپردازید. در کل، دانشجویانی که در برنامه‌های کلینیکی/ پزشکی و برنامه‌های MBA شرکت می‌کنند در هر سال تحصیلی باید به ترتیب 21767 پوند و 18914 پوند پرداخت کنند.

 

شهریه‌ دوره‌های تمام‌ وقت و پاره وقت در انگلستان

در ابتدا، به نظر می‌رسد که برنامه‌های کارشناسی ارشد پاره وقت، شهریه کمتری دارند؛ زیرا ترم‌های آن در مقایسه با ترم‌های تمام وقت هزینه کمتری دارند. اما با توجه اینکه تکمیل دوره کارشناسی ارشد نیمه وقت بیشتر طول می کشد، مطمئناً در کل هزینه بیشتری خواهد داشت. به همین دلیل بسیاری از دانشجویان مایل به انتخاب دوره‌های مطالعاتی فشرده هستند. همانطور که در ابتدا گفته شد، در دوره‌های فشرده‌ی تحصیلی انگلستان، شما می‌توانید همزمان مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را کسب کنید. به جای تکمیل یک دوره کارشناسی سنتی چهار ساله و سپس ثبت نام در یک دوره کارشناسی ارشد 2 ساله، فقط در طول 4 سال می‌توانید به هر دو هدف مورد نظر برسید. به این ترتیب تعداد ترم‌ها را کاهش می‌دهید و از این رو‌، باید شهریه کمتری بپردازید.

وام‌های دانشجویی در انگلستان

شما نباید از رویای خود برای تحصیل در آموزش عالی انگلستان به دلیل شهریه آن عقب نشینی کنید. بورس‌های تحصیلی و سیاست‌های ارائه‌ وام دانشجویی زیادی وجود دارند که می‌توانید از آنها برای تأمین هزینه‌های خود استفاده کنید. علاوه‌بر این، شما می‌توانید به طور پاره وقت در انگلستان کار کنید و حتی می‌توانید در طول استراحت‌های تابستانی یک شغل تمام وقت پیدا کنید. در کل‌، منصفانه است که بگوییم شهریه دانشگاهی انگلستان مقرون به صرفه است. در حال حاضر، برخی از برنامه‌های بورس‌ تحصیلی مانند بورس‌های تحصیلیChevening ، بورسیه‌های کشور‌های مشترک المنافع و طرح کمک‌ هزینه تحصیلی وجود دارند که برای حمایت مالی به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شود.

هزینه‌‌ دوره‌ی زبان انگلیسی در انگلستان

برخلاف دوره‌های دانشگاهی انگلستان، هزینه دوره‌های زبان انگلیسی درانگلستان برای همه یکسان است، صرف نظر از این که اهل کجا هستید. با این حال، بسته به نوع و طول دوره و موسسه مورد نظر شما، هزینه‌ها بسیار متفاوت است. اگر می‌خواهید به عنوان دانشجوی بین المللی در دوره‌های زبان انگلیسی در انگلستان تحصیل کنید، می‌بایست میانگین هزینه‌های این دوره ها را در نظر بگیرید. به منظور ارائه برخی از ارقام میانگین، در اینجا مثالی آورده شده است. ما از King Street College در لندن برای تهیه هزینه‌های نمونه استفاده خواهیم کرد. هزینه‌‌های کلاس‌های استاندارد انگلیسی تمام وقت (15 ساعت در هفته) با 70 پوند در هفته یا 555 پوند برای یک دوره‌ی 10 هفته‌ای آغاز می‌شود، دوره‌های پاره وقت (4 ساعت در هفته) 275 پوند برای 12 هفته و دوره‌های فشرده (30 ساعت در هفته) برای 10 هفته، 1293 پوند هستند. این مثال فقط نمونه‎ای از هزینه‎ها می‌باشد، اما بیشتر دانشکده‎ها و آموزشگاه‎های زبان قیمت‎های مشابه‌ای را دریافت می‌کنند. با این حال، معمولاً نوعی تغییر همیشه وجود دارد. بنابراین، اگر خیلی بر روی تحصیل در یک موسسه خاص تمرکز نکرده اید، بهتر است برای صرفه جویی در هزینه‌ها به دنبال گزینه‌های منعطف باشید. برای تحصیل در دوره‌های زبان انگلیسی در انگلستان به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، گزینه‌های گوناگونی وجود دارد.

 

 

 

 

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

    تماس با ما

    برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

    • تلفن مشاوره تماس مستقیم: 00995596693000
    Top
    We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…