. .

هزینه های تحصیل در انگلستان

هزینه‌های تحصیل در انگلستان

اگر قصد دارید به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی در انگلستان تحصیل کنید، باید از هزینه‌های آن آگاه باشید. دسته بندی‌های زیادی درارتباط با هزینه تحصیل در انگلستان برای یک دانشجوی بین المللی وجود دارد که باید آنها را مورد توجه قرار‌دهد. این دسته‌بندی‌ها به بخش‌های مختلفی از مسیر شما برای تبدیل شدن به یک دانشجوی بین المللی در انگلستان اشاره دارند. هر مرحله از فرآیند درخواست قوانین و مقررات خاص خود را دارد. این مقررات معمولاً شامل هزینه خدمات یا سایر هزینه‌های مرتبط می‌باشند. بنابراین، برای اینکه شما بتوانید نامه‌ی پذیرش دانشگاه و ویزای دانشجویی خود را دریافت کنید، باید بتوانید این هزینه ها را به طور کامل پرداخت کنید. پس از آن، شما باید برای هزینه‌های روزمره و اقامتی خود برنامه ریزی کنید. در بخش زیر، شما کلیه هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان را به عنوان یک دانشجوی بین المللی مشاهده می‌کنید که توضیحات جامعی جهت آشنایی شما با هزینه‌ها را در بر دارد.

هزینه‌های دوره‌های دانشگاهی در انگلستان و یادگیری زبان

هنگام درخواست برای تحصیل در دوره‌های دانشگاهی یا دوره‌های یادگیری زبان انگلیسی در انگلستان به عنوان یک دانشجوی بین المللی، باید شهریه دانشگاه و هزینه‌ی دوره‌ی خود را در نظر داشته‌ باشید. این هزینه‌ها می‌توانند بسته به دانشگاه یا دوره‌ای که در طول تحصیل در آن شرکت کرده‌اید، بسیار متفاوت باشد. رشته‌های تحصیلی گوناگونی در دانشگاه‌های انگلستان وجود دارند که هر کدام از آنها نیز دوره‌های آکادمیک متنوع خود را دارند. این وضعیت همچنین برای دوره‌های یادگیری زبان انگلیسی که در انگلستان ارائه می‌شود نیز صادق است. دوره‌های یادگیری زبان انگلیسی در انگلستان شامل: دوره‌های سطح پایه، متوسط و پیشرفته، دوره‌های آموزش معلمان (TTC)، دوره‌های زبان انگلیسی تجاری و دیگر دوره‌ها می‌باشند. شما می‌توانید جهت تحصیل در هر یک از دوره‌های فوق با مشاوران UKStudy در تماس باشید.

هزینه‌های ویزای دانشجویی در انگلستان

شما جهت تحصیل در هر یک از دوره‌های دانشگاهی یا یادگیری زبان انگلیسی موجود در انگلستان، ابتدا باید برای دریافت ویزای دانشجویی انگلستان اقدام کنید. انواع مختلفی از ویزای دانشجویی درانگلستان در دسترس است. شما بسته به پرونده‌ی خود، باید برای دریافت ویزای عمومی دانشجویی Tier-4 یا ویزای دانش‌آموزی Tier-4یا ویزای تحصیلی کوتاه مدت اقدام نمایید. در طی فرآیند درخواست ویزا از شما خواسته می‌شود برای تکمیل درخواست خود، هزینه‌های مختلفی را پرداخت کنید. این هزینه‌ها شامل: هزینه‌ی ثبت درخواست ویزا، هزینه سلامت مهاجرت (IHS)، هزینه‌ی صدور نامه‌یCAS ، هزینه‌ی اثبات تمکن مالی و غیره، می‌باشند.

هزینه‌های اسکان دانشجویی در انگلستان

دسته اول شامل هزینه‌های مربوط به گزینه‌‌ی اقامتی منتخب شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی در انگلستان است. گزینه‌های اقامتی مختلفی برای دانشجویان در انگلستان وجود دارد، و گزینه انتخابی شما مشخص خواهد کرد که چه مقدار هزینه‌ای را باید پرداخت کنید. این گزینه‌ها شامل اقامتگاه‌های دانشگاهی یا بخش خصوصی، خانه‌ها یا آپارتمان‌های اشتراکی، آپارتمان‌های خصوصی و در نهایت اقامت در کنار خانواده‌های محلی انگلستان، می‌باشند. با مراجعه به صفحه‌ی هزینه‌ی اسکان دانشجویی ما در StudyPortal، می‌توانید اطلاعات بیشتری را در مورد هر یک از این گزینه‌های اقامتی کسب کنید.

 

هزینه‌های زندگی در انگلستان

این بخش شامل تمام هزینه‌های مربوط به زندگی روزمره به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی در انگلستان است. هنگام برنامه‌ریزی هزینه‌های روزمره خود، عوامل مختلفی وجود دارند که بر محاسبات شما تأثیر می‌گذارند. این عوامل شامل: هزینه‌ی حمل و نقل، هزینه‌ی مواد غذایی و ملزومات، هزینه‌ی قبوض شهری، هزینه‌های پزشکی و سایر هزینه‌های پیش‌بینی نشده، می‌باشند. در صورت نیاز به جزئیات بیشتر در مورد این بخش، به صفحه هزینه های زندگی روزمره در StudyPortal مراجعه کنید.

کار دانشجویی در انگلستان

به منظور تأمین بخشی از هزینه‌های شخصی، به شما اجازه داده می‌شود که به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی کار کنید. چندین قانون در رابطه با کار دانشجویی در انگلستان وجود دارند که تعیین‌کننده‌ی میزان ساعات کاری مجاز شما خواهند بود. با این وجود به شما اجازه داده می‌شود به صورت تمام وقت در ایام تعطیل و تابستان کار کنید. علاوه‌بر این، بیشتر دانشگاه‌های انگلستان فرصت‌های شغلی مختلفی را به دانشجویان خود ارائه می‌دهند. شما می‌توانید با استفاده از این فرصت‌ها، بخشی از هزینه‌های تحصیل خود را تأمین نمایید.

دارا بودن شرایط کار دانشجویی در انگلستان

صلاحیت شما برای کار در انگلستان در هنگام تحصیل به دو محدودیت عمده بستگی دارد: مواردی که توسط دانشگاه شما و آنهایی که توسط موسسات رسمی دولتی مشخص می شوند. اول ، شما باید اطمینان داشته باشید که دانشگاه شما هیچگونه محدودیتی در پیشگیری از کار با مقامات دولتی ندارد. به عنوان مثال ، بسته به دوره تحصیل ، دانشگاه شما ممکن است ساعات کار را برای شما محدود کند.

در انگلستان، به ویژه در شهرهای بزرگی مانند لندن، دانشجویان بین المللی می توانند به راحتی شغل های پاره وقت پیدا کنند. برخی از دانشگاه ها ممکن است فقط به شما اجازه کار در محوطه دانشگاه را بدهند، اما نیازی به نگرانی نیست زیرا هنوز گزینه های بسیاری برای شما وجود دارد. با این حال ، قبل از رفتن به دنبال مشاغل پاره وقت باید بررسی کنید که آیا واجد شرایط چنین کارهایی هستید یا خیر. اولین معیارهایی که باید بررسی کنید سن شماست. اگر زیر 16 سال دارید و ویزای Tier4 ندارید، واجد شرایط کار در انگلستان نیستید.

کلیه شرایط و محدودیت ها بر روی ویزای Tier 4 شما چاپ می شود که شامل تعداد ساعتی است که می توانید در طول هفته کار کنید. هنگام دریافت مدارک اجازه اقامت خود نامه ای وجود خواهد داشت که تمام اطلاعات را به شما ارائه می دهد، که آیا می توانید در حین تحصیل کار کنید یا نه.

 

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

    تماس با ما

    برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

    • تلفن مشاوره تماس مستقیم: 00995596693000
    Top
    We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…