. .

تحصیل در انگلستان2020

تحصیل در انگلستان در سال 2020

تحصیل در انگلستان، شرایط مساعد زندگی در انگلستان و دانشگاه‌های تاپ انگلیس سبب شده تا دانشجویان زیادی همه ساله وارد کشور انگلستان شوند. کشور انگلیس از نظر تحصیلات عالی بین‌المللی یکی از کشورهای پیشرو است و تعداد زیادی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی معتبر و مشهور جهان را به خود اختصاص می‌دهد. بنابراین، هر ساله هزاران متقاضی تلاش می‌کنند تا آینده تحصیلی خود را در انگلستان برنامه‌ریزی کنند.

اگر بخواهیم نگاهی جامع به فرآیند تحصیل در انگلستان داشته باشیم، می‌توان گفت که فرآیند تبدیل شدن به یک “دانشجوی بین‌المللی” در انگلستان، شامل مراحل زیر می‌باشد.

مرحله1: تحقیق و انتخاب دوره و دانشگاه مورد نظر شما.
مرحله2: تهیه مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش.
مرحله3: کسب مدرک زبان انگلیسی تایید شده توسط UKVI.
مرحله4: ارسال درخواست پذیرش به دانشگاه / دانشکده انتخابی شما.
مرحله5: پرداخت هزینه اولیه دانشگاه/ هزینه تحصیل در انگلستان
مرحله6: دریافت شماره CAS در صورت قبولی درخواست پذیرش از سوی دانشگاه.
مرحله7: درخواست ویزای دانشجویی مطابق با پرونده شما.
مرحله8: ارسال کلیه مدارک مورد نیاز به کنسولگری انگلستان.
مرحله9: دریافت ویزای دانشجویی انگلستان پس از تایید سفارت.
مرحله10: سفر به انگلستان در بازه زمانی مشخص شده در ویزا.
مرحله11: شروع تحصیلات شما در انگلستان.

 

با این وجود، هر یک از این 11 مرحله شامل چندین بخش است که بسته به ماهیت و وضعیت پرونده شما متغییر خواهند بود. اما قبل از هر چی.در بخش‌ بعدی، ما شما را با خدمات StudyPortal در زمینه اعزام دانشجو به انگلستان و مشاوره تحصیلی تخصصی آشنا خواهیم کرد و دلایل نیاز شما را به مشاوره تخصصی، برای درخواست تحصیل در انگلستان، تشریح می‌کنیم.

مرحله 1: انتخاب رشته و دانشگاه مناسب در انگلستان

مانند هر سفر دیگر، تحصیل در انگلستان با قدمی کوچک اما بسیار مهم به نام تحقیق و انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظر شما در انگلستان، آغاز می‌شود. اگرچه ممکن است این امر در نگاه اول آسان به نظر برسد، ولی اگر شما ندانید چه چیزی را، چه موقع و کجا می‌خواهید در انگلستان تحصیل کنید، این انتخاب می‌تواند برای شما یک کار دلهره‌آور باشد. به همین دلیل، StudyPortal یک فهرست کاملاً طبقه بندی شده از کلیه موسسات آموزشی ارائه می دهد.

 

برترین دانشگاه‌های انگلستان ۲۰۲۰

در ادامه، لیستی از برترین دانشگاه‌های انگلستان را بر اساس آخرین آمار سایت مشهور QS را مشاهده می‌کنید.

ردیف نام دانشگاه رتبه
1 دانشگاه آکسفورد (University of Oxford) 4
2 دانشگاه کمبریج (University of Cambridge) 7
3 کالج دانشگاهی لندن (University College London) 8
4 کالج سلطنتی لندن  (Imperial College London) 9
5 دانشگاه ادینبورگ (University of Edinburgh) 20
6 دانشگاه منچستر (University of Manchester) 27
7 کالج پادشاهی لندن (King’s College London) 33
8 دانشکدۀ اقتصاد لندن (London School of Economics) 38
9 دانشگاه بریستول (University of Bristol) 49
10 دانشگاه وارویک (University of Warwick) 62
11 دانشگاه گلاسکو (University of Glasgow) 67
12 دانشگاه دورهام (Durham University) 77
13 دانشگاه شفیلد (University of Sheffield) 78
14 دانشگاه بیرمنگام (University of Birmingham) 81
15 دانشگاه لیدز (University of Leeds) 93
16 دانشگاه ناتینگهام (University of Nottingham) 96
17 دانشگاه ساوتهمپتون (University of Southampton) 97

 

مرحله 2:تهیه مدراک و شرایط لازم برای پذیرش تحصیلی در انگلستان

هر سال هزاران دوره آموزشی در انگلیس ارائه می‌شوند که هر کدام شرایط و ضوابط ورود خاص خود را دارند. دلیل این تفاوت‌ها این است که ورود به مؤسسات آموزش عالی انگلستان مبتنی بر یک الگوی رقابتی است که به هر دوره اجازه می‌دهد تا استانداردهای منحصر به فرد خود را تعیین کند.

بنابراین، فارغ از نوع دوره انتخابی، برای ثبت نام در مدرسه یا دانشگاه مورد نظر خود، شما نیاز به تحقق مجموعه‌ای از شرایط منحصر به فرد دارید. متعاقباً، این شرایط در معرض تغییر مداوم بین هر دوره ورودی، قرار دارد. به این ترتیب، هنگام ارسال مستندات مورد نیاز، شما باید خود را با الزامات به روز شده دوره انتخابی خود، تنظیم کنید. اما نگران نباشید، زیرا مشاوران خبره StudyPortal  آماده هستند تا همه تغییرات را بصورت لحظه‌ای، در اختیار شما قرار دهند. افزون بر این، آنها همچنین می‌توانند به شما در چینش ساختار و ممیزی درخواست پذیرش، قبل از ارسال آن به دانشگاه مقصد، کمک کنند

مرحله 3: کسب مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در انگلستان

هنگامی که متقاضی پذیرش در دوره‌های آکادمیک دانشگاه‌های انگلستان هستید، تقریباً همواره موظف به ارائه یک مدرک زبان انگلیسی خواهید بود؛ زیرا که تمامی دوره‌ها‌ی موجود در دانشگاه‌های انگلستان منحصراً به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.

 

اداره ویزا و مهاجرت انگلستان (UKVI)، تنها مدارک خاصی را به عنوان اثبات تسلط دانشجو بر زبان انگلیسی تأیید می‌کند. مدرک اصلی مورد تأیید UKVI، آزمون “IELTS” است، اما سایر مدارک مانند “TOEFL” نیز توسط برخی از دانشگاه‌های انگلستان پذیرفته می‌شود. علاوه بر این، دفتر UKVI همچنین امتحان ویژه “UKVI IELTS” را برگزار می‌کند که معتبرترین مدرک زبان انگلیسی برای دانشجویان بین‌المللی است که مایل به تحصیل در انگلستان هستند. در نهایت، ما می‌توانیم شما را در مورد سطح مهارت زبان انگلیسی مورد نیاز برای هر دوره در انگلستان آگاه سازیم و  همچنین مشاوره تخصصی- رایگان به شما  ارائه دهیم.

 

اگر قصد دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه‌های انگلستان را بدون داشتن مدرک آیلتس دارید یا میخواهید بدانید شرایط لازم زبان انگلیسی را برای یک دوره یا دانشگاه خاص دارید لطفا با ارسال مدارک مشاوره تخصصی دریافت کنید. هرگز بر روی شانس زندگی خود ریسک نکنید!

 

جدول زیر به شما یک دید کلی برای درک هر چه بهتر نمره دو مدرک معتبر آیلتس و تافل در سال 2020 میدهد و شما میتوانید بصورت عمومی امتیاز یا نمره آیلتس به تافل  خود را در سال 2020 بررسی کنید و معادلسازی کنید.

 

جدول تبدیل نمره تافل به آیلتس

 

مرحله 4: ارسال درخواست پذیرش برای دانشگاه‌های انگلستان

پس از جمع آوری مدارک لازم، شما می‌توانید درخواست پذیرش خود را از طریق پورتال UCAS ارسال کنید. UCAS یک سیستم اختصاصی در انگلستان است که وظیفه دریافت و تحویل فرم‌های پذیرش دانشجویان را بر عهده دارد. شما می‌توانید حداکثر 5 دوره مختلف را در یک درخواست پذیرش واحد ثبت کنید (درخواست های چند دوره‌ای مشمول هزینه‌های اضافی خواهند بود).

مرحله 5: پرداخت هزینه‌های اولیه دانشگاه و آگاهی درباره هزینه تحصیل در انگلستان

معمولا بعد از دریافت نامه unconditional از دانشگاه، از دانشجو درخواست می شود تا هزینه ای را بابت قسط اول دانشگاه پرداخت کند تا دانشگاه نامه CAS متقاضی را صادر کند. بسته به سطح دوره و دانشگاه مورد نظر، این پیش پرداخت بین 4000 تا 12000 پوند می باشد. می توانید برای اطلاعات بیشتر نسبت به هزینه تحصیل به مقاله هزینه تحصیل در انگلستان رجوع کنید.

مرحله 6: دریافت CAS شما هنگام پذیرش

هنگامی که درخواست پذیرش شما توسط یک یا چند دانشگاه پذیرفته شد، آنها یک پیشنهاد بی قید و شرط و یک شماره CAS (تأییدیه پذیرش برای مطالعات) به شما ارائه می‌دهند که به عنوان مدرک برای اثبات پذیرش شما هنگام درخواست ویزای دانشجویی به کار می‌رود.

لطفاً توجه داشته باشید که ارائه شماره CAS  جهت ثبت درخواست ویزای دانشجویی انگلستان، برای تمامی متقاضیان الزامی است. استثنائی وجود ندارد!

 

مرحله 7: درخواست ویزای دانشجویی Tier 4 انگلستان

هنگامی که مراحل پذیرش تحصیل خود را نهایی کردید، باید برای دریافت “ویزای دانشجویی در انگلستان” اقدام کنید. این ویزا به عنوان اجازه ورود شما به انگلستان، جهت تحصیل به عنوان یک دانشجوی بین المللی است. به همین دلیل، دانستن اینکه کدام نوع ویزای دانشجویی متناسب با پرونده شماست، بسیار مهم است. در انگلستان 3 نوع ویزای دانشجویی وجود دارد که هر کدام برای یک هدف خاص مناسب هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر، شما می‌توانید به صفحه ویزای دانشجویی انگلستان در وبسایت ما مراجعه کرده و یا با مشاوران ما تماس بگیرید.

انواع ویزای دانشجویی انگلستان به شرح زیر می‌باشد:

 • ویزای کوتاه‌مدت تحصیلی (Short-term Study) – ویژه دوره‌های تحصیلی کوتاه‌تر از ۱ سال
 • ویزای دانش‌آموزی (Tier 4 Child) – ویژه متقاضیان ۴-۱۷ ساله
 • ویزای تحصیلی عمومی (Tier 4 General) – ویزای عمومی جهت تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان

مرحله 8: ارسال کلیه اسناد مورد نیاز به کنسولگری انگلیس

جهت ثبت درخواست ویزای دانشجویی انگلستان، شما باید تمامی اطلاعات و مستندات مورد نیاز اعلام شده توسط سفارت انگلیس را ارسال کنید. بسیار مهم است که در این زمینه 100٪ صادق و جامع باشید زیرا هر گونه اشتباه می‌تواند منجر به رد درخواست شما، یا پیامدهای شدیدتر شود. در این راستا، اکیدا توصیه می‌شود که قبل از ارسال مدارک مورد نیاز، از مشاوران حرفه‌ای کمک بگیرید تا این ریسک به حداقل برسد. علاوه بر این، در صورت درخواست کنسول انگلیس، بسته به پرونده شما، ممکن است شما ملزم به شرکت در مصاحبه تکمیلی باشید.

 

لطفا توجه داشته باشید که قوانین و ضوابط زیادی در رابطه با فرآیند درخواست ویزای انگلستان وجود دارد. به همین دلیل، هیچ تضمینی برای موفقیت درخواست ویزای شما وجود ندارد. با این حال، در صورت استفاده شما از مشاوره تخصصی، می توانید شانس موفقیت خود را به میزان قابل توجهی بهبود بخشید.

 

بنابراین، برای بهره بردن از بهترین فرصت‌های خود، با ما تماس بگیرید!

مرحله 9: دریافت ویزای دانشجویی انگلستان

در صورتی که درخواست ویزای شما توسط دفتر UKVI و سفارت انگلستان پذیرفته شود، شما واجد شرایط سفر به انگلستان برای شرکت در دوره انتخابی خود خواهید بود. شما یک برچسب ویزا، متصل به گذرنامه خود، دریافت خواهید کرد که اجازه موقت شما برای دسترسی به انگلستان محسوب می‌شود و جزئیات بازدید، مدت زمان اقامت و ساعات کاری مجاز شما (در صورت وجود)، در آن درج شده است. میزان تمکن مالی ویزای تحصیل در انگلستان، انواع ویزای تحصیلی انگلیس برای کودکان، محدودیت سنی تحصیل در انگلستان (شرایط تحصیل در انگلیس) و همچنین پاسخ سوالات دیگر شما از قبیل اینکه ویزای تحصیلی انگلیس چقدر طول می کشد و یزای تحصیلی انگلیس برای کودکان را میتوانید با تماس با دفتر ما بگیرید.

 

مرحله 10: سفر به انگلستان برای تحصیل

آخرین مرحله قبل از شروع تحصیل به عنوان دانشجوی بین المللی در انگلستان، برنامه‌ریزی برای سفر به انگلستان است. ورود شما به کشور در مدت زمان تعیین شده در برچسب ویزا بسیار مهم است.

 پس از ورود به انگلستان، فراموش نکنید که اجازه اقامت بیومتریک خود را دریافت کنید. در  طول مدت اقامت شما در انگلستان، BRP  به عنوان کارت شناسایی دائمی شما محسوب می‌شود. به همین دلیل، حفظ امنیت آن بسیار مهم است، زیرا BRP تنها مدرک شناسایی پذیرفته شده برای مقامات مهاجرت انگلستان است.

 

مرحله 11: شروع تحصیلات شما در انگلستان

تبریک می گوییم! شما حالا به طور رسمی یک دانشجوی بین المللی در انگلستان هستید

 

پس از تکمیل فرآیند اسکان در محل تعیین شده خود،  شما می توانید در کلاس‌های خود شرکت کرده و رسما سفر آموزشی خود را در انگلستان آغاز کنید.

 

انواع گزینه‌های اسکان دانشجویی در انگلستان به شرح زیر می‌باشد:

 • اقامتگاه‌های دانشگاهی
 • اقامتگاههای خصوصی
 • خانه‌های اشتراکی
 • آپارتمان‌های شخصی
 • اقامت با خانواده‌های میزبان انگلیسی (Home-Stay)

 

تحصیل در انگلستان بدون مدرک آیلتس در سال ۲۰۲۰

آیا می‌توانم بدون داشتن مدرک آیلتس درانگلستان تحصیل کنم؟

بله، ولی قبل از هرمطلبی باید توجه کنید که این سوال ذهن اکثر متقاضیان و دانشجویان بین المللی را به خود مشغول کرده است. زیرا، اکثر دانشجویان بین‌المللی و یا متقاضیان دوره‌های تحصیلی به دلیل آموزش نامناسب در کشور مبدا خود، دارای ضعف مهارتی در زبان انگلیسی هستند و یا ترجیح می‌دهند در کشور مقصد (انگلیس) که زبان رسمی آن انگلیسی است شروع به یادگیری اصولی زبان انگلیسی کنند. زیرا در هیچ جای دنیا کسی نمی‌تواند زبان انگلیسی را با کیفیتی بهتر از مهد زبان انگلیسی (انگلستان) به شما آموزش دهد.

 

با این وجود، امکان تحصیل بدون مدرک آیلتس برای بعضی از دوره‌های مدارس شبانه و روزانه و همچنین دوره‌های تابستانه و برخی دوره‌های پیش از دانشگاه نیز وجود دارد. همچنین، برای بعضی از دوره‌های دانشگاهی نیز شما نیاز به داشتن مدرک آیلتس ندارید؛ البته این موضوع کاملا به شرایط و قوانین دانشگاهی منتخب شما بستگی دارد. برای مثال برخی از دوره‌های موجود در دانشگاه Brighton نیازی به مدرک آیلتس ندارند. البته، شما برای حضور در این دوره‌ها باید در یک آزمون ورودی شرکت کنید که توسط دانشگاه برگزار می‌شود. همچنین، با اینکه بیشتر دانشگاه‌ها تنها آیلتس UKVI را معتبر می‌دانند، ولی برخی از آن‌ها  نمرات مدارک تافل را به آیلتس تبدیل کرده و این روش را معیاری برای حضور شما به عنوان دانشجوی بین المللی در دوره‌های مورد نظر قرار می‌دهند.

 

در نتیجه، اگر قصد دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه‌های انگلستان را بدون داشتن مدرک آیلتس دارید یا می‌خواهید از سطح زبان انگلیسی مورد نیاز برای یک دوره یا دانشگاه خاص مطلع شوید، می‌توانید با ارسال مدارک خود مشاوره تخصصی دریافت کنید. هرگز بر روی فرصت‌های زندگی خود ریسک نکنید!

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

  تماس با ما

  برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

  • تلفن مشاوره تماس مستقیم: 00995596693000
  Top
  We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…